Zacznijmy od kontraktów na warunkach krajowych - tu zdecydowana większość podmiotów skupujących oferuje ceny nieco powyżej 2000 złotych za tonę. To doba wiadomość, bo do tej pory oferty w wysokości 2000 złotych pojawiały się okazjonalnie. W tej chwili zdecydowana większość zakładów skupujących oferuje co najmniej taką cenę. Wśród ofert z brzącego tygodnia ceny rzepaku zaczynają się od kwoty 1930 zł/t (Ziarn-Pol), ale jest to praktycznie jedyna tak niska oferta. Poniżej 2000 zł/t oferują także: Procam - 1975 i Agro-Sieć - 1990 zł. Najwyższą ofertę w tym tygodniu zaproponował Chemirol - 2050 zł/t nasion rzepaku. Ta sama oferta cenowa obowiązuje zarówno w stosunku doi dostaw w lipcu, jak i w sierpniu.
Dopłata/potrącenie za wilgotność i zanieczyszczenia; potrącenie za zaolejenia poniżej 40%
Nieco więcej jest ofert na warunkach niemieckich. Ceny także są nieco wyższe niż w ostatnich tygodniach i tu po raz pierwszy pojawiła się oferta w wysokości 2000 zł/t - które proponuje producentom rzepaku Chemirol. Najniższą kwotę proponuje Agro As - 1950 zł/t.
Podane ceny są zasadniczo za standardowy rzepak technologiczny:
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych przedstawiło dane o cenach na podstawie rozmów ze skupującymi w dniu 27 maja 2024.