RolnictwoKZPRiRB: niewielkie spadki na koniec tygodnia
26.07.2024
Udostępnij artykuł:
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych przygotowało kolejny informator ofert na kontrakty rzepakowe oferowane przez zakłady przetwórcze i firmy pośredniczące. Ceny są niego niższe niż na początku tygodnia, ale wyższe niż tydzień temu.
zdjecie-1

Proponowane ceny skupu w zakładach przetwórczych w dniu wczorajszym (25 lipca 2024 r.) rozpoczynały się od kwoty 1980 zł/t (Grupa Wilmar, Mosso Radziejowice i Siedliszcze), a kończyły na kwocie 2085 zł/t (Komagra - Kosów Lacki i magazyny własne). Oznacza to, że w porównaniu z początkiem tygodnia najniższa cena jest nieco wyższa, a najwyższa cena z wczoraj jest nieco niższa niż w poniedziałek. Podane ceny są zasadniczo za standardowy rzepak technologiczny- wilgotność 9%, zanieczyszczenia 2%, zaolejenie 40% .

Ofert na warunkach niemieckich jest niewiele i tu ceny zawierają się w przedziale od 1955 (Bunge - magazyn Brzeg, Kruszwica) do 2035 zł/t (Agrolok Osiek).

Sprawdź ogłoszenia w kategorii Żyto paszowe

Ceny rzepaku oferowane przez firmy pośredniczące są nieco niższe niż w zakładach przetwórczych. W czwartek, 25 lipca 2024 roku za rzepak oferowano kwoty od 1930 zł/t (Agrii, w zależności od regionu kraju) do 2050 zł/t (Pol-Tor, Osadkowski). Także i tu rozpiętość cen jest mniejsza niż na początku tygodnia. Na warunkach niemieckich oferowano skup rzepaku w cenie od 1900 zł/t (Agrii, w zależności od regionu kraju) do 1960 zł/t (Agro AS).

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych przekazało informacje na podstawie rozmów ze skupującymi w dniu 25 lipca 2024 r.

avatar
Dev Admin
Oceń ten artykuł
(0/5 na podstawie 0 głosów)