We wrześniu, a więc całkiem niedawno RARS rozpoczęła rozeznanie rynku wśród producentów masła i mleka odtłuszczonego w proszku dotyczące współpracy w zakresie sprzedaży oraz świadczenia usługi przechowywania rezerwy strategicznej tych produktów.
- Wymagania jakościowe wyrobów określone są zgodnie z obowiązującymi przepisami uwzględniającymi wymagania weterynaryjne, handlowe, bezpieczeństwa żywności i żywienia. Kontrahenci zostali wyłonieni spośród polskich producentów żywności - podała agencja w komunikacie.
Prezes RARS, Michał Kuczmierowski powiedział, że współpraca z tak uznanymi międzynarodowo markami jak m.in. Mlekovita to znak, że polscy producenci rolni, cała branża hodowlana i mleczarska, dostarczają wysokiej jakości produkty, mogące stanowić fundament stanu rezerw państwa.
Jak czytamy w ogłoszeniu znajdującym się w archiwum Biuletynu Informacji Publicznej RARS, przedmiotem zamówienia jest dostawa na rzecz Agencji masła niesolonego, wyprodukowanego ze śmietanki otrzymanej z mleka krowiego, o zawartości tłuszczu mlecznego nie mniej niż 82%, przeznaczonego do długookresowego przechowywania w chłodniach, spełniającego minimalne wymagania określone przez Agencję, zwanego dalej „masłem” i świadczenie usługi jego przechowania obejmującej wymianę, w temperaturze poniżej -22,1˚C oraz dostawa na rzecz Agencji mleka odtłuszczonego w proszku o jakości zgodnej z obowiązującymi przepisami określającymi wymagania weterynaryjne, handlowe, bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz wymaganiami Agencji, oznakowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak wynika z treści ogłoszenia, okres świadczenia usługi przechowania masła i/lub mleka odtłuszczonego w proszku będzie wynosił 2 lata.