Podniesienie wysokości pomocy pozwoli beneficjentom, którym przyznano maksymalną kwotę wsparcia, ale również tym, którzy zawarli umowy poniżej maksymalnego progu pomocy, na realizację zaplanowanych wcześniej inwestycji związanych z rozwojem gospodarstwa, bez konieczności ograniczania zakresu operacji.
Aktualnie wsparcie, które można uzyskać, to:
Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne, w tym na realizację projektów zbiorowych w ramach poddziałania w okresie realizacji PROW 2014–2020, nie może przekroczyć (limity nie łączą się):
Pomoc przyznaje się na operację o planowanej wysokości kosztów kwalifikowalnych powyżej 15 tys. zł w przypadku operacji w obszarze E oraz powyżej 50 tys. zł, w pozostałych obszarach.
Wsparcie jest przyznawane w szczególności na inwestycje związane z: budową, przebudową, modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej, zakupem maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej oraz budową albo zakupem elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej.
źródło: ministerstwo rolnictwa