RolnictwoPo protestach rolników w UE - Unia chce dyskutować o przyszłości rolnictwa
26.01.2024
Udostępnij artykuł:
Komisja Europejska poinformowała nagle, że rolnicy mają kluczowe znaczenie dla naszej teraźniejszości i przyszłości. Oficjalnie podano także, że rolnicy w UE są podstawą samowystarczalności żywnościowej w Europie i kluczowymi czynnikami sprzyjającymi tworzeniu miejsc pracy i zrównoważonemu wzrostowi gospodarczemu na obszarach wiejskich. Czy jest to prawda, czy też tylko działanie pod publiczkę z powodu licznych protestów rolników w krajach Unii Europejskiej?
zdjecie-1

Sprawa jest o tyle dziwna, że dzieje się pod koniec bieżącej kadencji Komisji Europejskiej,w chwili gdy rolnicy protestują w wielu krajach UE.

- Musimy współpracować z mężczyznami i kobietami w rolnictwie UE, aby zapewnić nasze dostawy żywności na przyszłość. Nasi rolnicy stoją przed coraz większymi wyzwaniami: dlatego chcemy rozpocząć strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa UE. Jestem przekonany, że rolnictwo i ochrona świata przyrody mogą iść w parze. Potrzebujemy obu. - powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, w orędziu o stanie Unii 2023

Jak oficjalnie poinformowała Komisja Europejska na swojej stroniew, ma nastąpić ,,Rozpoczęcie dialogu strategicznego''. Profesor Peter Strohschneider został mianowany przewodniczącym Dialogu na podstawie jego wieloletniego doświadczenia, w szczególności na przewodniczącego Komisji ds. Przyszłości Rolnictwa w rządzie federalnym Niemiec.

Ma powstać nowe forum kształtujące wspólną wizję przyszłości unijnego systemu rolno-spożywczego

- W obliczu narastających wyzwań UE poszukuje najlepszych sposobów wspierania unijnych rolników i dostosowywania unijnej polityki rolnej z uwzględnieniem ich potrzeb. Aby to osiągnąć, zgodnie z obietnicą zawartą w orędziu o stanie Unii we wrześniu 2023 r., przewodnicząca Ursula von der Leyen rozpoczęła strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa - poinformowała Komisja Europejska. - Komisja Europejska skupia rolników, lokalnych właścicieli sklepów spożywczych, europejskich detalistów, organizacje konsumenckie, grupy ochrony środowiska, instytucje finansowe i środowiska akademickie, aby dzielić się pomysłami i słuchać potrzeb rolników.

Celem dialogu ma by wypracowanie wspólnego zrozumienia przyszłego unijnego systemu rolnego i żywnościowego. Zajmie się następującymi wyzwaniami i możliwościami:

  • W jaki sposób możemy zapewnić naszym rolnikom i społecznościom wiejskim, w których żyją, lepszą perspektywę, w tym sprawiedliwy standard życia?
  • Jak możemy wspierać rolnictwo w granicach naszej planety i jej ekosystemu?
  • W jaki sposób możemy lepiej wykorzystać ogromne możliwości, jakie stwarza wiedza i innowacje technologiczne?
  • W jaki sposób możemy promować świetlaną i dobrze prosperującą przyszłość europejskiego systemu żywnościowego w konkurencyjnym świecie?

Więcej znajdziemy TUTAJ>>>KLIK

avatar
Dev Admin
Oceń ten artykuł
(0/5 na podstawie 0 głosów)