Potwierdziły się podawane przez nas informacje. Ponad 25% holenderskich gospodarstw będzie musiało zostać zlikwidowanych z powodu planów redukcji azotanów - wyliczyło holenderskie ministerstwo finansów. Chodzi przede wszystkim o gospodarstwa hodowlane. Potwierdziły się nasze informacje, że plany rządu Holandii oparte o politykę unijną zakładają redukcję emisji tlenku azotu o 70% do 2030 roku.
Aby zrealizować zamierzenia gabinetu premiera Marka Ruttego, zamkniętych będzie musiało zostać 11,2 tys. gospodarstw. A 17,6 tys. z pozostałych gospodarstw będzie musiało zmniejszyć liczbę zwierząt hodowlanych od jednej trzeciej do prawie połowy.
Thousands of Dutch farmers and truckers have hit Amsterdam in protest, Canadian flags seen flying in solidarity????????
— Sophia Dahl (@sophiadahl1) July 23, 2022
Duizenden Nederlandse boeren en vrachtwagenchauffeurs zijn in Amsterdam uit protest, Canadese vlaggen zien wapperen in solidariteit????????????????????????????#FarmersProtest pic.twitter.com/6uc1H2rWKs
Jak wynika z naszych informacji - do protestów rolników holenderskich dołączyli rolnicy z Niemiec, Hiszpanii, a nawet Kanady i Australii.
Boeren in Canada protesteren voor het Nederlandse consulaat! #FarmersProtest #IksteunONZEboeren pic.twitter.com/z1yBALWeZM
— kmmp37 (@kmmp37) July 24, 2022
Pamiętajmy, że zarówno Holandia, jak i Polska należą do Unii Europejskiej, a w kwestii ochrony przed emisją azotanów obowiązuje we wszystkich krajach to samo unijne prawo.