Kongres rozpoczął się od wystąpienia prezesa CLIMMAR – Roberto Rinaldin, który przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia organizacji w ostatnim roku. Uczestników przywitał i oficjalnie otworzył kongres prezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych – Wojciech Bury. Następnie przedstawiono raporty dotyczące sytuacji rynkowej w poszczególnych krajach oraz raport z badania DSI (indeks zadowolenia dealerów) wraz z raportem branżowym. Ważnym punktem programu kongresu były sprawozdania szefów grup roboczych pracujących w ramach organizacji z dotychczasowych prac i przedstawienie statusów prowadzonych projektów. W ramach organizacji obecnie działa 6 grup roboczych które dotyczą: edukacji, wystaw, kontraktów, maszyn ogrodniczych, innowacji, lobbingu.
Kongres Climmar był okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat aktualnych problemów dealerów branży maszyn i urządzeń rolniczych. Uczestnicy spotkania podkreślali, że zmiany klimatyczne stanowią poważne wyzwanie dla rolnictwa, ale jednocześnie są szansą na rozwój nowych technologii i rozwiązań.
Głównymi tematami poruszanymi podczas kongresu były:
Sytuacja rynkowa w branży maszyn i urządzeń rolniczych.
Indeks zadowolenia dealerów.
Raport branżowy.
Zmiany klimatyczne i ich wpływ na rolnictwo.
Nowe technologie i rozwiązania dla rolnictwa.
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo i dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz obserwacjami. Mamy nadzieję, że CLIMMAR będzie się dalej rozwijał, a wzajemne doświadczenia przyczynią się do pozytywnych zmian dla wszystkich krajów członkowskich - dodają członkowie Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
CLIMMAR to założona w 1953 roku organizacja składającą się obecnie z 16 krajowych stowarzyszeń i ich firm członkowskich w sektorze dystrybutorów maszyn i urządzeń rolniczych.
Wymiana i dzielenie się to sekret CLIMMAR. To rodzaj międzynarodowego dialogu na temat dystrybucji maszyn rolniczych, w którym każdy z członków wnosi nowe pomysły, mogące zasilać działania organizacji.
Foto: